معبودم، مرا از عزت و سربلندی همین بس که مولایم، علی (ع) است.

 

 

ولادت مولا امیر المومنین را به پیشگاه امام عصر و عموم شیعیان و محبان اهل بیت تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

 

فرا رسیدن سیزدهم رجب المرجب، ولادت فرخنده مولای متقیان، امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه السلام به پیشگاه مبارک حضرت بقیه الله، صاحب الزمان، مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف، و تمامی دوستان و منتظران حضرتش تبریک و تهنیت باد. باشد که رهروان راستینی برای ان بزرگواران باشیم.

 

مکه در یکی از ماههای حرام، ماه رجب، پذیرای مقدم زائران بیت الله الحرام بود. زائران آداب و مناسک مربوط به زیارت خانه ی خدا را انجام می دادند و به گرد آن طواف می کردند. گاه پروردگارشان را می خواندند و گاه نیز بتها را ... در میان آنان زن بزرگواری نیز دیده می شد که او هم به طواف مشغول بود اما نه آنسان که دیگران، آری توجه او تنها به خدای یکتا معطوف بود. روحش لبریز از خضوع خداگرایان و خشوع محتاجان و وقار و متانت امیداواران به فضل خدا بود. خدای یگانه را می خواند و از او می خواست سنگینی باری را که از آن می ترسید و پرهیز می کرد، کاهش دهد.

او پیش از این سه پسر و یک دختر زاده بود، اما در هیچ کدام از آنها درد زایمان مانند این بار، بر وی و اعصابش فشار نیاورده بود.

بسیار می گریست و با التماس خدا را می خواند تا شاید درد زایمان را بر او آسان گرداند که ناگهان درب قسمت غربی خانه ی خدا، جایی که گروهی از حجاج گرد آمده بودند، حادثه ی شگفت آوری رخ داد:

آن زن در آخرین چرخش های خود به دور خانه خدا نزدیک رکن یمانی رسیده بود که به ناگاه دیوار خانه برای او از هم شکافت و گویی بانگی آهسته او را صدا زد که به خانه ی پروردگارت درون آی!

زن به درون رفت و مردم در عین شگفتی و ناباوری این صحنه را می دیدند و همچون حیرت زدگان فریاد سر می دادند. در پی فریاد و غوغای اینان دیگر زائران نیز به سوی آنان می آمدند و از ایشان درباره ی واقعه ای که رخ داده بود پرسش می کردند که این زن کیست؟!

این زن که هم اکنون طواف می کرد نوه ی هاشم، دختر اسد، همسر حضرت ابوطالب علیه السلام، مادر ام هانی و طالب و عقیل و جعفر است. آری او فاطمه نام دارد.

مردم جمع شده بودند. سران و بزرگانشان نیز در میان آنان به چشم می خوردند... زمانی گذشت دوباره همان دیوار شکاف برداشت... چهره ی حاضران از خوشی درخشیدن گرفت. سیمای آن مولود بزرگ، که بر دستان مادر بزرگوارش در حال تقلّا و جنب و جوش بود، نیز می درخشید!

این رویداد در نوع خود بی نظیر بود دیوار خانه ی خدا بشکافد و زنی باردار قدم به درون آن بگذارد و در بیت الله الحرام، این مرکز پرتو افشانی روحانی و برکت الهی، مکانی که از دیدگاه اعراب «مقدس ترین و محترم ترین» مکان ها محسوب می شود، کودک خود را به دنیا آورد.

این کرامتی بود برای بنی هاشم بر قریش و برای قریش بر عرب، چرا که صاحب خانه ی کعبه، آنان را بدین عنایت، به ریاست و سروری خانه اش برگزیده بود و به زنی از آنان اجازه داده بود که کودک خود را، با اکرام و اعظام، در خانه اش به دنیا آورد.

این خبر خوش در خانه های بنی هاشم نیز پیچید و زنانشان با شگفتی و سرور به فاطمه شادباش می گفتند. سران و بزرگان نیز به سوی حضرت ابوطالب علیه السلام می رفتند و مقدم این مولود بزرگ را به وی مبارکباد می گفتند. در میان اینان جوانی نیز بود که نسبت به تولد این کودک، بیش از دیگران توجه نشان می داد. او به کودک می نگریست اما نه آنچنان که مردان دیگر به ام می نگریستند. این جوان حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله و سلم نام داشت که همواره به عنوان یکی از اعضای خانواده ی حضرت ابوطالب علیه السلام به شمار می آمد. وقتی که وی طفل را بغل گرفت آیات خدا را خواند و از آن کودک در شگفت شد و میلادش را تبریک گفت.

نقل کرده اند که این کودک چشمانش را جز بر چهره ی مبارک پسر عمّش، پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، نگشود. او را علـــی نام نهادند. مادر بزرگوارشان برای او نام، «حیدر» را برگزید. اگر چه این نام حاکی از کمال جسمانی کودکی بود که قهرمانیهای آینده را به یاد می آورد اما نام دیگر (یعنی علی علیه السلام) نشانگر برتری وی در امور معنوی به حساب می آمد.

       میلاد آسمانی

ولادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، همچون شهادت وی گواه حقی بر راستی رسالت های الهی است. او در تمام ابعاد حیاتش، از ولادت تا شهادت، آیت عظمای بزرگ خداوند به حساب می آید. به راستی چرا باید ولادت پیامبران و امامان همیشه با عجایب و شگفتیها همراه باشد؟ حضرت موسی علی نبینا و آله و علیه السلام در صندوقی گذارده شد و در دریای نیل رها گشت و دریا او را به ساحل افکند تا در مقابل چشم خدا پرورده شود!

حضرت عیسی علی نبینا و آله و علیه السلام، بدون آن که پدری داشته باشد زاده شد و در کودکی در گهواره با مردم لب به سخن گشود!

... ولادت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نیز با حوادثی همراه بود. کنگره های کاخ پارس فرو ریخت و شعله های سربر کشیده ی آتشکده ی آذرگشسب فرو نشست و آب دریاچه ی ساوه به خشکی گرایید و ...

و حضرت علی علیه السلام، پس از آن که دیوار خانه ی کعبه برای مادرش شکاف برداشت درون خانه به دنیا آمد!چرا ؟!

آیا بدین خاطر که خداوند اینان را پیش از ولادتشان به رسالت برگزیده است. زیرا که در عالم ذر زودتر از صالحان دیگر، پرسش پروردگار خود را پاسخ گفتند و خداوند با علم خویش از احوال آنان، ایشان را برگزید و فضل آنان را با ولادت های معجزه آسا بر همه آشکار کرد.

انشاالله بزودی زود زیارت مرقد مطهرش در نجف اشرف نصیب دوستداران و ارادتمندان حضرتش باشد.

التماس دعا

/ 73 نظر / 66 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غریب آشنا

سلام نازنینم.... با یک دنیا سپاس از لطف و مهربونیتون . و خدا رو شاکرم که سعادت این رو به من داده تا با بزرگانی چون شما مهربان آشنا شوم و از همنشینی و هم کلامیتان بارورتر از همیشه. خیلی خوشبخت شدم از اینکه شما عزیز دل رو از نزدیک زیارت کردم. ممنونم از همدلی و همراهیتون . اعیاد شعبانیه بر شما و خانواده جان نثارتان تهنیت باد. خوشا به سعادتتان که این ایام به نام عزیزان شما رقم خورده و شما هم این نیکودلان خدایی را پاس میدارید. سرزمین دلتان همیشه حسینی التماس دعای فراوان [گل][گل][گل] [گل][گل]

ازمیان دل بیتاب

ارجمند دوست درود و تهنيت برشما اين روزها را كه جلوه هاي شادي آن بر گرفته از گذشت و دلاوري و آزادگي خدائي مردان دينمان ا ست . سپاسگزار مهرتان هستم . زیارت خانه دل ، آن جایگاه نشان دار پروردگار مبارکتان باد . مهر دلتان یاورتان

ازمیان دل بیتاب

ارجمند دوست درود و تهنيت برشما اين روزها را كه جلوه هاي شادي آن بر گرفته از گذشت و دلاوري و آزادگي خدائي مردان دينمان ا ست . مهر دلتان همراهتان

فرشته مهر

سلام . با مطلبی تحت عنوان " خدا بی گناه است " به روزم ....

خادمین خدیجه کبری

سلام [گل] در زندگیِ دیگران تجسس مکن و در غیاب آنان قضاوت روا مدار. سخن به ناحق مگو و در آنچه علم و یقین نداری اظهار نظر مکن که چون با او رویارو قرار گیری شرمنده و بی‌مقدار گردی. استاد حاج حسن پورشبانان منتظر شما هستیم. یا حق [گل]

یک بهانه

سلام گرامی فوق العاده بود مرا به تماشای دل کعبه بردی خدا دلت رو ببره [لبخند] ایام مبارک شعبانیه بر شما مبارک ارادتمند جوشقانی [گل]

مریم باغ سیب

سلام همسایه گرامی اعیاد شعبانیه را خدمت شما تبریک می گویم. التماس دعا

روح و ریحان

سلام خوبید خوشحالم از اشناییتون وبلاگ موثر و ارزشمندی دارید با بحث "طرح سوال!" در وبلاگ روح و ریحان منتظر نظرات متفکرانه و دقیق شما هستم امید وارم در مسیر اهل بیت ثابت قدم باشید [گل]

صبحدم

[گل]سلام وبلاگ خوبي داري اگه ميخواي مقالات خودتو همراه با لينک وبلاگت رو سايت من قرار بده . منتظرت محمد. www.sobhdam.com[گل]