حلول ماه رجب، ماه شیفتگان انس با حضرت معبود مبارک باد

"رجب"، ماه خداست؛ ماه پر برکتی است که اعمال بسیاری برای آن ذکر شده است. باید خود را در دریای زلالش بشوییم تا پاک شویم. پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودی خدا می شود و غضب الهی از او دور می گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.

اعمال ماه های رجب و شعبان، جهت آماده ساختن روح برای شرکت در میهمانی ماه مبارک رمضان می باشد. برای درک عظمت ماه رمضان باید از قبل خود را آماده نمائیم.

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است.

اولین شب جمعه ماه رجب رالیلة الرغائب نامند. در این شب ملائک بر زمین نزول می کنند. برای این شب عملی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) ذکر شده است که فضیلت بسیاری دارد.

پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت اعمال (نماز)اولین شب جمعه ماه رجب می فرماید: کسی که این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختی نجات یافتی.

میّت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند.

  

 در ماه خدا هر کس به اندازه عشق ، ایمان و اهتمام خویش از باران رحمت الهی برخوردار می شود. 
چه ظرفی زیر باران الهی قرار داده ایم؟

معبودا! مهربانا! توفیقی عنایت بفرما تا مبنای اعمال و کردار و گفتارمان را همواره کسب رضا و خشنودی تو قرار داده و رضایت مقام موعودت، حضرت مهدی (عج) و نائب برحقش را در کلیه امور اولی بر منافع لحظه ای و مادی خود قرار دهیم.

بارالها! مملکتمان را از گزند و آفتها مصون بدار و پرچم سرافراز ایران اسلامی را بادست رهبر عظیم الشانمان به دستان مبارک آقا امام زمان(عج) بسپار!

اللهم عجل لولیک الفرج

آمین!یا رب العالمین!

التماس دعا
/ 21 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
موهبت

سلام نازنین... مومن خدا که حزن و خوف به دل راه نمی دهد . در عاشقی جدایی بین معشوق و عاشق نیست و کسی که عاشق است تنها نیست . من هرگز گریه نمی کنم و دوست ندارم عزیز دل هم به دل غمی داشته باشد ، در انتخاباتمان در زندگی که به اختیار خود داریم ، باید محور وجودیمان در جهت مثبت تثبیت گردد . چون بهر حال نقش اول را خود به عهده داریم تا بتوانیم به معرفت وجودیمان پی ببریم . ما همه نشان دادیم با عزمی راسخ و وحدتی انکار نا پذیر با تشعشعی مثبت پیروز و بر قرار هستیم و خواهیم بود .در شرح وظیفه ما متعالی ترین انگیزه عشق است . بی عشق هرگز زنده باد عشق ، بر قرار باد عشق . عشق حقیقی هرگز نمی میرد و رویشی بس عظیم دارد. کاش شاهد باشیم ای دل من ، گر چه در این روزگار جامه رنگین نمی پوشی به کام باده رنگین نمی نوشی ز جام نقل وسبز در میان سفره نیست جامت از آن می ، که می باید تهی است ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار کر نکوبی شیشه غم را بسنگ هفت رنگش می شود هفتاد سنگ ایام بر شما مبارک همیشه سبز [گل]

طلوع

سلام ! اولا فرارسیدن ماه مبارک را ما عبادت .ماه بنده گی . را برای شما تبریگ میگم و اومیدوارم که در این ماه خداوند را بتوانیم خوشنود کنیم . چون ماه رجب ماه انس با خداوند است . اومید وارم بنده ای لایق باشیم . انشاالله این مطلب هم مثل همیش زیبا و با معنی بود موفق باشی . من هم بروزم با مطلب ( اعمال ماه رجب) ما را هم از دعای خیرتون فراموش نکنید . آرزوی توفیق ، سربلندی و سعادت برای تمامی دوستان عزیز و گرامی را دارم ....در پناه حق باشید هر کجا باشید خدا با شما ست یا مهدی عشق یعنـــــی انتظـــار و انتــــظار عشق یعنی هر چه بینی عکس یار عشق یعنی شب نخفتن تا ســــتحر عشق یعنی سجـــده‌ها با چشم تَـــر عشق یعنی دیده بر در دوخـــــــتن عشــق یعنی از فراقـــش سوخـــتن عشق یعنی سر به در آویخـــــــتن عشق یعنی اشک حسـرت ریخـــتن عشق یعنی لحظــــه‌های ناب ناب عشق یعنی لحـــظه‌های التــــها ب عشق یعنی بنده فرمـان شـــــــدن عشـق یعنــــی تا ابد رســـوا شدن التماس دعا

ابوالفضل

با عرض سلام و احترام: ایام ماه مبارک رجب را خدمت شما بزرگوار و خانواده محترمتان تبریک عرض می کنم. این روزها بغضی در سینه دارم که ... خدا خیرت دهد در این ایام از دعای خیرت بی نصیبم نگذار تا من هم درک کنم این ایام خجسته را . خدا خیرت دهد. ایام به کام و التماس دعا

نجوای قلم

سلام[گل] ها على بشر کیف بشر ربه فیه تجلى و ظهر علة الکون و لولاه لما کان للعالم عین و اثر سالروز میلاد تجلی اسم اعظم اسدالله الغلب امیرالمومنین علی(ع) مبارک باد

علیرصا

به نام خدا خداوند متعال رو قاضي قرار بدهيد و ببينيد باعث و باني و مسبب اينهمه دغدغه شما چه كساني بودند؟ به نظرم همان مدعيان دروغگوي دموكراسي، آزادي و ... كه چشم ديدن واقعيت را نداشتند و نخواستند درك كنند كه مردم به چه كسي رأي دادند! و صد البته همين افراد هدف داشته اند و دارند كه تمام اين دغدغه هايي كه شما به آن اشاره فرموديد را زير سؤال ببرند و به اهداف شوم و پليد خود دست يابند! مورد خداوند آخر و عاقبت ما را ختم به خير گرداند و در اين امور چشم بصيرت و قدرت تشخيص به ما عنايت فرمايد.

فرشته

چه رجب خونینی است این رجب ! نمی دانم شاید محرم است شاید عاشورا ست ! آخر آن امام (ع) عزیز هم تنها جرمش بیعت نکردن با دروغ و فریب بود! والا کسی به نماز خواندن و روزه گرفتن کسی کاری نداشت ! چه رجب خونینی است این رجب ! و ما چه خوب آموخته ایم که خون بر شمشیر پیروز است خدایا به تو شکوه می کنم و به بارگاه رضایت (ع) متوسل میشوم