ایام عزای حسین ، سیدالشهدا ، به پیشگاه امام عصر و شیعیان علوی تسلیت و تعزیت باد

 

بسم الله الرحمن الرحیم  

           

« ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعداً علیه حقاً فی التوراه و الانجیل و القرآن و من اوفی بعهده من الله فاستبشروا ببیعکم الذی بایعتم به و ذلک هو الفوز العظیم »

سوره توبه 111

      حسین در آغوش مادر است . پیامبر او را از آغوش مادر گرفت و فرمود خدا قاتل تو را از رحمت خود دور کند و آن که ترا و خانواده یاریگرت را از مقامتان باز می دارد لعنت کند و از رحمت خود دور کند و بین من و آنان که بر علیه تو جنگیدند حکم کند .

      مادر چون این چند دعای پیامبر را بشنید سراسیمه گفت :

      پدر جان چه می گویی ؟

      پیامبر : دختر عزیزم از مصیبتی که بعد از من و بعد از تو بر او وارد می شود یاد کردم به یاد اذیت ها ، ظلم ، ستم و حیله هایی که بر حسینم روا می شود افتادم . دخترم در آن گاه حسینم در بین گروهی است که آنان چون ستارگان آسمان می درخشند و به سوی شهادت می شتابند تا فرزندم را یاری کنند .

      گویی اکنون به لشگرگاه و خیمه گاهشان و تربتشان می نگرم .

 فاطمه : پدر جان آنجا که می گویی کجاست ؟

 پیامبر : آنجا کربلاست همانجایی که خانه کرب و بلا بر ما و براست است برترین امتم بر می خیزند و ستم ها می کنند .اگر همه کسانی که در آسمان ها و زمین ها نیز برای یکی از اینان شفاعت کنند پذیرفته نخواهد شد و در آتش مخله اند .

      فاطمه می گریست و فرمود : پدرم پس حسینم کشته می شود .

      آری پدر جان کشته می شود و کسی چون حسین تو پیش از او نیست که آسمان ها بر او می گریند . زمین ها گریان اویند و فرشتگان بر او گریان اند . وحش ، گیاهان ، دریاها و کوهها بر حسین تو می گریند .و اگر زمین اجازه داشت پس از مصیبت فرزند تو کسی را روی خود باقی نمی گذاشت .

      دخترم ! اما در آینده گروهی از دوستان ما می آیند که در روی زمین آگاه ترین به خدا هستند و حق ما را بر پا می دارند که چون آنان کسی نمی تواند چنین کند و کسی در روی زمین جز آنان نیست که متوجه او گردد .آنان چراغهایی درخشان در تاریکی های ستم اند و آنان شفاعت می کنند و آنان فردا در کنار حوض کوثر بر من وارد می شوند .

      آن گاه که بر من وارد می شوند آنها را به سیمایشان می شناسم و هر اهل دینی در پی امامنشان هستند . و آنها در پی ما هستند و ما را جستجو می کنند و در پی غیر ما نیستند . اینان پایه های زمین اند و بخاطرشان باران می بارد .

       فاطمه زهرا (س) فرمود : پدرم ! و گریست و بسیار گریان شد . پدر فرمود : ای دخترم برترین اهل بهشت ، شهیدان دنیا هستند . جان ها و مالهاشان بخشودند تا :

      بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعدا علیه حقا .

      پس آنچه در نزد خداست از دنیا و آنچه در آن است بهتر است . کشته شدن آسانتر از مردن است . آنکه برای او شهادن نوشته شده است قتل حتی تا بسترش خواهد آمد و آنکه کشته نشود پس به زودی خواهد مرد .

      ای فاطمه عزیز دختر محمد آیا در برابر شهادت فرزندت دوست نداری که در مقام حساب الهی دستور و فرمان تو کارساز است !

      آیا به شهادت فرزندت راضی می شوی در حالیکه او از حاملین عرش الهی است . آیا راضی می شوی در حالیکه پدرت در قیامت به نزد او می آیند و شفاعت او را درخواست می کنند ؟ آیا راضی می شوی در حالیکه شوهرت از حوض کوثر تشنگان از دوستانش را سیراب می کند ؟ آیا راضی می شوی در حالیکه شوهرت قسیم الجنه و النار است ؟ آیا به شهادت فرزندت حسین راضی می شوی ؟

      در حالیکه در روز حساب به فرشتگان که در اطراف آسسمان هستند می نگری . آنان دیده به تو دوخته اند و به فرمان تواند و به شوهرت علی می نگرند در حالیکه خلایق حاضرند و او در نزد خدا از ستم مردمان شکوه می برد .

      پس می نگری که خدا قاتل فرزندت و قاتلان خودت و شوهرت را به آتش درآورد ؟

      آیا به شهادت فرزندت راضی می شوی ؟

       در حالیکه فرشتگان برای حسینت اشک می فشانند و همه چیز بر او تأسف می خورد ؟

      آیا به شهادت فرزندت حسین راضی می شوی ؟

      در حالیکه هر کس به زیارت او نائل شود در ضمانت الهی قرار می گیرد در حالیکه ثواب زیارت او چون حج عمره است و لحظه ای از رحمت الهی دور نگردد و چون زائر فرزندت بمیرد مرگ او شهادت محسوب می گردد و اگر باقی بماند فرشتگان حافظ تربت حسین برای زائر حسین دعا می کنند و پیوسته در حفظ الهی است و پیوسته در امن الهی است تا دنیا را مفارقت کند .

      فاطمه گفت : پدر تسلیم شدم و راضی گشتم و بر خدا توکل می کنم .

      پیامبر دست بر قلب زهرایش نهاد و با انگشتان اشکهای چشم دخترش پاک کرد و فرمود من و شوهرت و تو فرزندانت در جایگاهی هستیم که چشمانت روشن است و دل و قلبت شاد .

 

بزرگواران  اگر رقت قلبی حاصل شد و به یاد مصیبت روز عاشورا اشکی از چشمانتان جاری  گشت این حقیر را نیز از دعا ی خیرتان محروم نفرمایید.

 التماس دعا

/ 89 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بيژن باران

حظ کردم. با ساختارزدایی در تاویل یک شعر پسامدرن به روزم. شاد زی.

سيد امير حسين مولانا

سلام و درود بی پایان بر شما دوست عزیز و مهربانبا آرزوی قبولی سوگواری ها و امید آنکه درسهای محرمو فلسفه ی قیام کربلا را که همانا آزاداگی و وفای به عهد است

هادی

سلام. شهادت سالار شهیدان امام حسین(ع) ویاران باوفایش را به همه عزادارانش تسلیت می گویم. منتظر حضورتان هستم. موفق و پیروز بمانی.

سودی(يشم سياه)

سلام اين مصيبت جانگدازو تسليت ميگم از نوشته ها کاملا فيض بردم ممنون که داستانهی قشنگه ائمه رو برای چه ها نقل می کنيد پاينده باشيد

مريم

سلام گرامی متن نگارشی شما خواندنی و خوب بود ممنون از حضور شما " قربانگاه عشق " خدای من ای آرام قلبم برای اینکه بدانی دوستت دارم در " مسلخ مهر " نفسم را ، امروز به قربانگاه مي برم جز این از من چه می خواهی ؟!

مهدی -دفتر عشق

سلام خوبي؟ دفتر عشق به روز شد منتظر حضور گرمت هستم موفق باشي گفت با من مي ماند اما نگفت تا کي؟ گفت که دوستم دارد ، اما نگفت چقدر ؟ گفت که خيلي برايش عزيزم ، اما نگفت چرا؟ گفت که براي عشقم جان مي دهد ، اما نگفت چگونه؟ گفت که براي هميشه عاشقم مي ماند ، اما نگفته بود که معناي عشق چيست؟

خبرنگار

گريه و عزادارى برای امام حسین (ع) امام سجاد (عليه السلام) كه خود در كربلا شاهد مصائب دلخراش امام حسين عليه السلام و ياران با وفايش بود پس از واقعه عاشورا تا زمانى كه در قيد حيات بود اين واقعه سوزناك را فراموش نكرد و هميشه گريه و سوگوارى نمود او هر وقت مى‏خواست آب بنوشد تا چشمش به آب مى‏افتاد اشك از چشمانش سرازير مى‏شد وقتى علت اين كار را مى‏پرسيدند مى‏فرمود چگونه گريه نكنم درحالى كه يزيديان آب را براى وحوش و درندگان آزاد گذاشتند ولى آن را به روى پدرم بستند و او را با لب تشنه كشتند. مى‏فرمايد هر وقت كشته شدن فرزندان فاطمه (عليه السلام) رابه ياد مى‏آورم گريه گلويم را مى‏گيرد. وقتى هم افرادى وى را دلدارى مى‏دادند، مى‏فرمود: «كيف لا أبكي؟ و قد منع أبى من الماء الذى كان مطلقا للسباع والوحوش» التماس دعا

خبرنگار

حسین جان جان اگر بايد به کويت نقد جان خواهيم کرد سر اگر بايد به راهت ترک سر خواهيم کرد تا که ننشيند به دامانت غبار از خاک ما روي گيتي را زآب ديده تر خواهيم کرد. ایام عزای حسینی را بر شما بزرگوار تسلیت عرض میکنم. حسینی باشید و حسینی بمانید. التماس دعا

خبرنگار

کاش بودم شعله تا شمع مزارت می شدم/ چلچراغ زائر شب زنده دارت می شدم/کاش بودم پرچم حاشیه دار ماتم ات/تا که زینت بخش بزم سوگوارت می شدم/کاش بودم حلقه حلقه همچو زنجیر عزا/بر کف دل بیقراری بی قرارت می شدم/کاش بودم خاک و می دادی بها بر من که من/خاک پای ذوالجناح راهوارت می شدم/کاش می بودم سپر تا در هجوم تیغ مست/مانع شمشیر خصم نابکارت می شدم/کاش بودم قطره آبی و از روی وفا/شبنم لبهای خشک شیر خوارت می شدم/کاش بودم در شب شام غریبان تا که من/پاسدار خیمه بی پاسدارت می شدم. التماس دعا[بدرود]

عمادی

سلام دوست گرامی اجر شما با سید الشهدا خدایا کن عنایت روی مهدی را ببینم کنار ان گل زیبای زهرا من نشینم