سلام بر زهرا و قبر بی نشانش

رسول‌ خدا(ص):

اِنَّ فاطِمَةَ خُلِقَتْ حوریةَ فِی صورةِ اِنْسِیة.[1]

بی‌شک، فاطمه حوریه‌ای است که در سیمای انسان آفریده شد.

 

زهرا جان! ای انیسه آسمانی ام.

هزاران سال از روزگار نامردی ها و نا مردمی هایی که در حق همسر و امام زمانت، علی (ع) و فرزندانت روا داشتند می گذرد اما غبار زمان نه تنها سیره و راه ولایت علی(ع) را محو و نابود نکرد بلکه روش و منش حضرتش همواره بسان ستاره ای درخشان روشنی بخش زندگی دلهای بی قراری است که بیاد او و فرزندانش و مظلومیت آنها می تپد و با هر تپش خون های جدیدی را بر پیکره ی ولایت به جریان می اندازد.

زهرا جان! ای حبیبه حبیب خدا!*

 قبر گمشده ات را نیافتیم تا آن را بسان خاک مزار فرزندت حسین، سید الشهداء، سرمه چشمان بی بصیرتمان سازیم و قلبهایمان را با عطر شفابخشش تطهیر نمائیم!

 اما قدر و منزلت ناشناخته ات را سالکان طریق و عارفان به معرفت خاندان نبوت و امامت با اهتمام و تلاش در سایه سار فرزند نازنیت مهدی(عج) به تحلیل و تجلیل رسانده و  خواهد رساند.

ان شاءالله

فاطمه جان! ای اختر گیتی فروز!

 توفیق شناخت و معرفت طریق وصال را ارزانی راهمان دار و توفیق دور ماندن از رذائل و پستیها را که همان که زمینه ساز رسیدن به مقام معرفت می باشد را نصیبمان فرما!

امام صادق(ع):

فَمَنْ عَرَفَ فاطِمَةَ حَقَّ مَعْرِفَتِها فَقَد اَدْرَکَ لَیْلَةَ الْقَدْرِ.[2]

هرکس به شناخت حقیقی فاطمه(س) دست یابد، بی‌گمان شب قدر را درک کرده است.

 علی جان! صدای مویه ها و نجواهای شبانه ات در فراق بهترین و آسمانی ترین یار و پشتیبانت،  بعد از قرن ها همچنان طنین انداز کوچه پس کوچه های محله بنی هاشم و مدینه النبی می باشد و مظلومیت همسرت زهرا و فرزندانت را نجوا می کند.

ایام عزای پاره وجود پیامبر، مدافع سختکوش ولایت و امامت، یگانه هم شأن و همسنگ امام علی، پرورش دهنده فریادگران حقانیت عاشورا، فاطمه زهرا (س) ، بر عموم عاشقان ولایت تسلیت و تعزیت باد. 

 چشمهایم باز شد دیدم بنایم سوخته  

جبرئیلم زخمی و غار حرایم سوخته

 

        

       هر چه گفتم غیر خاکستر نیامد از دهان                  

در میان آتش و گرما صدایم سوخته

         خواستم آتش گرفتن را بیاموزم نشد                        

تا بسوزم  پشت در ، زهرا بجایم سوخته

         شب که میشد شمع می شد تا سحر از سوز تب          

 آن که روزش هم چو  پروانه به پایم سوخته

         هر چه گفتم از شفا او در قنوتش مرگ خواست         

در تنور ربنای او دعایم سوخته

         آب آتش را کند خاموش اما بنگرید                          

از شرار داغ زهرا اشکهایم سوخته

 

 زهرا جان اگر چه کاح سازان و کاخ نشینان زمان با رنگها و جلوه های کذایی چشم تنگ دنیا پرستان را از دیدن کوخها باز می دارند و به بهانه تجدد و مدرنیسم چشم اندازهای معنوی را بیرنگ می کنند اما جلوه ی روحبخش و با صفای خانه ی تو هرگز طراوت و جاودانگیش را از دست نخواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

قبر زهرا ( س)گمشده انسان نیست ، این قدر اوست که ناشناخته مانده است.

اللهم عجل لولیک الفرج

 

١.امینى، عبدالله، مصحف فاطمى، پژوهشی در مصحف حضرت فاطمه(س)، دلیل ما، چاپ اول، تابستان 1382.

2.خوانسارى، احمد، مقامات حضرت فاطمه(س) در کتاب و سنت، مؤسسه بوستان کتاب و مرکز چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی خوزه  علمیه قم، چاپ اول 1385.

*حبیبه یعنی زنی محبوب و دوست داشتنی؛ زنی که او را دوست داشته باشند. «حبیبةُ حبیب اللّه » هم به این معناست که پیامبرخدا صلی الله علیه و آله که دوست خداست، فاطمه زهرا علیهاالسلام را دوست دارد. جبرئیل او را با عنوان محبوب پیامبر به او سلام می دهد و علی علیه السلام او را این گونه یاد می کند: «من شوهر سرور زنان جهان هستم... که دوستِ دوستِ خداست»

/ 11 نظر / 120 بازدید
نمایش نظرات قبلی
برگریزان

اي كاش فدك اين همه اسرار نداشت اي كاش مدينه در و ديوار نداشت فرياد دل محسن زهرا اين بود اي كاش در سوخته مسمار نداشت كاش قلبم به قبرش راه داشت كاش زهرا هم زيارتگاه داشت

رضا

با سلام و درود فراوان بر شما ...فرا رسيدن ايام فاطميه و شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) دخت گرامی رسول اکرم(ص)بر شما و تمامي مومنان جهان تسليت عرض مي نماييم .....خدایا عشق بزرگ بانوي بزرگ دو عالم هستي و آخرت و فرزندانش از دل ما رخت بر نکند و ما را جزو راهيان راه حسين ابن علي ( ع ) قرار دهد ...زيرا او تنها راه نجات ماست و امام جعفر صادق (ع ) ميفرمايند : بخدا قسم فرداي قيامت جده ما حضرت زهرا سلام الله عليها آنقدر شفاعت کند تا اينکه کسي در قيامت نماند مگر منافق يا شکاک يا کافر و بخواست سيده نساء عالميان داخل بهشت شوند همه دوستان زهرا و دوستان فرزندان زهرا سلام الله عليها و هر که را که او بخواهد بدون حساب داخل بهشت خواهد شد [گل]

رضا

اي مه برج حيا و عصمت کبري بانوي حوران خلد حضرت زهرا در حرم عز و جاه شوکت شاءنت خادمه ات ساره است مريم صفا قبر تو مخفي قدر تو مجهول قدر تو نشناختند مردم دنيا امت بيرحم خانه ات زده آتش محيط جبريل سوخت عابد عزا بشکند آن دست که زد بتو سيلي پهلويت از درد شکست شل شود آن پا محسن ششماهه ات چون بزمين خورد طفل خود از بر فکند مادر عيسي در چه به پهلويت کافر وشني زد ناله ز دل بر کشيد پير کليسا بهر شفاعت بس است روز قيامت محسن و اصغر بنزد خالق يکتا .... [گل]

حاج علی

السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س) دست من و عنایت و لطف و عطای فاطمه جرم من و شفاعت روز جزای فاطمه رشته ی مهر فاطمه سوی خدا کشد مرا دل به ولاش داده ام تا به کجا کشد مرا گر به زمین زند مرا ور به سما کشد مرا درد اگر کند عطا یا به بلا کشد مرا پای برون نمی نهم از سر کوی فاطمه وا نشود تبم مگر به گفتگوی فاطمه منم گدای فاطمه . . . عصمت و داوری نبود اگر نبود فاطمه جنت و کوثری نبود اگر نبود فاطمه هیچ پیامبری نبود اگر نبود فاطمه احمد و

احمدی

نیلوفرحزین باغ بهشت من! بانوی یاس ! آه از آن دفن شبانه­ات!... بعد از تو، درد علی، جز چاه، محرم نیافت ... بعد از تو هیچ زن ، شبانه دفن نشد و با مرگش، غصب و جهل را چنین نلرزاند. و روزگار را درحسرت نشان خویش، ننشاند.

س.م.ع

با سلام... تسلیت عرض می کنم... التماس دعا

motevalede mahe mehr

ما بالاخره آمدیم شما می‌‌آیید؟ * در ظاهر به روزم!

فرهنگ جاودان

سلام بزرگوار گرامی ممنون از لطف شما در سر زدن به وبلاگ اولین شهید شهدا ستاره هایی برای پیمودن راه صحیح مایند [گل]

کهف حصین

حال و هوای خوبی داره محله مادر سادات ام ابیها(س) خدایا لعن کن هر که اورا رنجاند. التماس دعا