آیات آسمانی


"رجب"، ماه خداست؛ ماه پر برکتی است که اعمال بسیاری برای آن ذکر شده است. باید خود را در دریای زلالش بشوییم تا پاک شویم. پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودی خدا می شود و غضب الهی از او دور می گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.

اعمال ماه های رجب و شعبان، جهت آماده ساختن روح برای شرکت در میهمانی ماه مبارک رمضان می باشد. برای درک عظمت ماه رمضان باید از قبل خود را آماده نمائیم.

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است.

اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. در این شب ملائک بر زمین نزول می کنند. برای این شب عملی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) ذکر شده است که فضیلت بسیاری دارد.

پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت اعمال (نماز)اولین شب جمعه ماه رجب می فرماید: کسی که این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختی نجات یافتی.

میّت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند.

  

 در ماه خدا هر کس به اندازه عشق ، ایمان و اهتمام خویش از باران رحمت الهی برخوردار می شود. 
چه ظرفی زیر باران الهی قرار داده ایم؟

معبودا! مهربانا! توفیقی عنایت بفرما تا مبنای اعمال و کردار و گفتارمان را همواره کسب رضا و خشنودی تو قرار داده و رضایت مقام موعودت، حضرت مهدی (عج) و نائب برحقش را در کلیه امور اولی بر منافع لحظه ای و مادی خود قرار دهیم.

اللهم عجل لولیک الفرج

آمین!یا رب العالمین!

التماس دعا
دوشنبه ۱٥ تیر ۱۳۸۸ | ٧:۱۳ ‎ب.ظ | حصاری/محقق | نظرات () |
Design By : nightSelect.com